Baldų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

Bendros baldų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

  1. Baldus reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tiesioginio elektros prietaisų poveikio, negalima jų statyti arčiau nei 1 m iki židinių, šilumos šaltinių, oro kondicionierių.
  2. Baldų negalima stumdyti, nes galima juos pažeisti. Baldų pernešimas leis išvengti galimų grindų apgadinimų. Perstūmimo metu baldų kojelės gali subraižyti grindų paviršių.
  3. Staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis.
  4. Reikia vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklių ir įvairių kitų cheminių priemonių poveikio baldams. Priemonės, skirtos baldų valymui yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje. Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant!
  5. Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose. Baldai negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių. Baldus reikia saugoti nuo:

5.1. tiesioginių saulės spindulių;

5.2. baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1 m iki šilumos šaltinio;

5.3. rekomenduojama laikymo ar eksploatacijos temperatūra nuo +15 iki +25 laipsnių;

5.4. privalu užtikrinti, kad ant baldų nepapultų karštų daiktų (lygintuvų, puodų, kompiuterių ar pan.);

5.5. mechaninio poveikio (vengti smūgių, nebraižyti paviršiaus aštriais daiktais);

5.6. skysčių ir rūgščių poveikio;

5.7. aukštos temperatūros.

 

Minkštų baldų eksploatacijos ir priežiūros taisyklės

Minkštų baldų pristatymas, išpakavimas, baldų pastatymas

 

  1. Prieš pirma kart naudojant baldo išlankstymo funkcija reikia įsitikinti, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos.
  2. Baldas gali turėti suglamžymus, kurių priežastis yra transportavimas. Tokiu atveju yra rekomenduojamas rankinis baldo dalių (porankių, pagalių ir pan.) formavimas, kas leis greičiau išgauti reikiamą baldo formą.
  3. Nekelkite baldo už porankių. Netraukite baldo už galvūgalio, minkštųjų atkaltės pagalvių, porankių ar nugaros pagalvių, nes tai gali sugadinti siūles. Atsargiai kelkite gaminį visu korpusu nuo pagrindo.
  4. Išpakavus baldą nerekomenduojama juo iš kart naudotis. Palikite baldą išsivėdinti.
  5. Baldai turi būti pastatyti lygiame paviršiuje. Baldą statykite 5-10cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų.
  6. Rekomenduojama patalpos santykinė oro drėgmė: 45% - 55%, temperatūra nuo +18 iki +23
  7. Nerekomenduoja baldo statyti pernelyg arti šildytuvų ir kitų šilumos šaltinių, toliau nuo orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (min atstumas 1m.)
  8. Prieš pradedant gaminio naudojimą jį reikia apsaugoti gamintojo arba pardavėjo rekomenduojamomis valymo ir konservavimo priemonėmis.

 

Kasdieninis baldų naudojimas

 

  1. Baldai turi būti naudojami pagal paskirtį;
  2. Per pirmuosius tris naudojimo mėnesius baldo porolonas turėtų suminkštėti ir toks išlikti.
  3. Negalima sėdėti ant porankių, atlošo.
  4. Negalima stovėti, šokinėti sėdimojoje vietoje, atramoje arba ant pavienių spyruoklių juostų.
  5. Skirtumų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo trūkumas t.y., rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje pamėgtoje vietoje.
  6. Naudojant minkštus baldus su pagalvėmis reikia jų formavimą rankomis kartoti priklausomai nuo baldo naudojimo intensyvumo.
  7. Natūraliu naudojimo efektu yra apdangalo raukšlėjimasis, sėdimosios dalies nedidelis išsisėdėjimas, audinio, dirbtinės ar natūralios odos tempimasis, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietoje, odos blizgesys. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas.
  8. Baldai turintys išlankstymo funkcija, nėra skirti kasdieniniam miegojimui.
  9. Netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje - visada traukite ties centru
  10. Vaikams yra draudžiamas savarankiškas miego ir poilsio mechanizmo išlankstymas ir sulankstymas.
  11. Rekomenduojama vengti betarpiško baldo apmušalo kontakto su žmogaus kūno prakaitu, gyvūnų ir augalų kilmės riebalais, tirpikliais ir alkoholį turinčiais skysčiais bei su kitomis cheminėmis priemonėmis, galinčiomis turėti nepalankų poveikį apmušalui.
  12. Nedėkite ant baldų laikraščių, žurnalų- dažai gali įsigerti ir sugadinti baldo apmušalą. Džinsai ir kiti drabužiai, baldų apdangalai (pledai), bei daiktai pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos), gali palikti matomų dėmių ant baldo apmušalo.
  13. Laikui bėgant gali atsirasti atspalvio nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis.

 

Natūrali oda

  1. Dažyta oda neretai sutrūkinėja ir laikui bėgant pradeda luptis. Taip nutinka dėl to, kad kūno riebalų ir prakaito , kurie įsigeria į baldo odos paviršių ir pamažu pradeda tirpdyti dažų dangą. Tinkamai atliekamas valymas padės išvengti odos sutrūkinėjimo ir lupimosi.
  2. Naudojant baldus, odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti apmušalo išsitampymas- tai natūrali savybė.
  3. Naudojant baldus gali atsirasti odos nutrynimai ir blizgėjimas
  4. Antikinė baldų išvaizda yra išgaunama dedant tamsesnį dažiklį ant šviesaus pagrindo, todėl nutrynimai atsirandantys naudojimo metu yra labiau matomi.

 

Natūralios odos savybes

Natūrali oda turi savo būdingą kvapą, leistinus faktūros ir atspalvių skirtumus, taip pat gali turėti įvairių rūšių randus, strijas, gyslas, raukšles bei žymes po įkandimų. Pagal technologiją baldų gamybai gali būti naudojama skirtingo storio, kietumo oda atsižvelgiant į vietą, kur gaminyje ji bus panaudota.

 

Matmenys

Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nedideli baldo matmenų nukrypimai, siūlių nevienodumai, pagalvių nevienodumui ir pan. yra neišvengiamai ir būdingi minkštiems baldams.

 

Spalvos nukrypimai

Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdžio audinio spalva visiškai sutaps. Tai taikoma tiek audiniams , tiek dirbtinei bei natūraliai odai. Garantija taip pat netaikoma medžiagų tekstūros nevienodumui.

Baldų, pagamintų su juostuotu ar languotu audiniu, raštas ne visada gali būti sutaikytas dėl gaminimo technologijos.

 

Kvapas

Oda, dirbtinė oda, gobelenas, mediena, plokštė turi savo specifinį kvapą.

 

Valymas

  1. Baldų apmušalams valyti privaloma naudotis tik atitinkamų registruotų įmonių valymo paslaugomis arba naudoti parduodamas sertifikuotas priemones, skirtas tik atitinkamų baldų apmušalų priežiūrai, griežtai laikantis jų naudojimosi taisyklių, bei baldo gamintojo rekomendacijų.
  2. Sausam purvui pašalinti, atsargiai nušluokite baldą sausu audiniu ar švelnių šerių šepečiu.
  3. Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti apmušalo paviršių tiek odinių, tiek dirbtinės odos, pažeisti gobeleno plauką, bei išplėsti dėmę.
  4. Jei baldas yra šlapias, nedžiovinkite jo plaukų džiovintuvu, o naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą baltą audinį.
  5. Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdimoji dalis, porankiai.

 

Odinių baldų valymas

Įprastiniam valymui naudokite nespalvoto audinio medvilninę šluostę sudrėkintą kambario temperatūros vandeniu. Porą kartų per metus reikia odinius baldus sutepti specialia odiniams baldams skirta priemone, išvengiant odos džiūvimo bei skilinėjimo. Jokiu būdu odai valyti nenaudokite tirpiklių, acetono, spirito, muilo ir skalbimo milteliu. Valymui naudokite odai skirtą valymo kremą. Atminkite, kad oda reikalauja labai atidžios priežiūros. Neskalbkite odinių baldų apmušalų.

 

Dirbtinės odos baldų valymas

Įprastiniam valymui naudokite švarią šluostę. Eko odos atnaujinimui naudokite švarią šluoste suvilgytą ricinos aliejumi.

 

Gobeleninių baldų valymas ir priežiūra

Įprastiniam valymui naudokite dulkių siurblį ir švelnių šerių šepetį. Dėmės yra valomos griežtai laikantis gobeleno valymo rekomendacijų.

Lygintuvo naudoti negalima.

 

Baldų pagamintų iš MDF (medžio dulkių plokštė), medžio ir faneros eksploatacijos ir priežiūros taisyklės

 

  1. Nestatykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų;
  2. Blizginkite ir poliruokite tik atidžiai perskaitę naudojamų priemonių sudėties aprašymą. Per didelis silikono ir distiliuotos naftos kiekis gali pakenkti paviršiaus apdailai;
  3. Rekomenduojama, kad baldai būtų laikomi patalpose, kurių temperatūra ne mažesnė kaip +15 iki +25 laipsnių ir santykinis oro drėgnumas nuo 45 % iki 70%.
  4. Baldai turi būti statomi vėdinamose patalpose. Negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.
  5. Baldus būtina saugoti nuo drėgmės. Vandeniui patekus nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu. Baldų detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuotis plokštė, atsiklijuoti briaunos, atsilupti lakas ir pan.
  6. Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
  7. Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
  8. Jei nešvarumus sunku išvalyti, privalote naudoti specialius valiklius, kurie ne tik valo, bet gali ir apsaugoti, poliruoti, konservuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių.
  9. Baldus būtina naudoti pagal paskirtį, kad nesugadinti baldo konstrukcijos.

 

Laminuotos medžių drožlės plokštės priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

  1. Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu . Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali "išpūsti" ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
  2. Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.

 

Medinių ir natūralios faneruotės stalų ir žurnalinių staliukų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

  1. Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
  2. Perstumiant stalus ir žurnalinius staliukus į kitą vietą, visuomet pirma išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų.
  3. Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją.
  4. Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +15 iki + 25 C. Kambariuose būtina palaikyti santykinį oro drėgnumą: 65-70%. Tai padės išvengti medžio masyvo baldų skilinėjimo, išblukimo ar susitraukimo
  5. Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
  6. Nepjaustyti tiesiai ant stalviršio. Naudokite pjaustymo lentelę.
  7. Nestatyti ant stalviršio įkaitusios keptuvės, karšto puodo, lygintuvo ar kitų aukštos temperatūros daiktų be termoizoliacinės tarpinės. Naudokite karštų indų padėkliukus.
  8. Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą. Naudokite medžiagines staltieses, servetėles ir įvarius uždangalus ar užtiesalus. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.
  9. Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių vienu metu ar iš kart paeiliui.
  10. Pagrindinė medinių baldų priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste.
  11. Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai. Sintetinių, guminių, plastikinių daiktų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios, kaip ir riebalai, gadina baldų paviršių, todėl nepatartina tokių daiktų ant medinių baldų palikti ilgesniam laikui. Staltiesės ar kamštinio medžio padėklai saugo Jūsų baldus, tačiau nepamirškite laikas nuo laiko šių apdangalų nuimti ir patikrinti, ar po jais nesislepia nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės ar dalelės galinčios pažeisti baldų paviršių.

 

Metalinių ir stiklinių elementų, stiklinių stalų ir žurnalinių staliukų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

  1. Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyviųjų priemonių. Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius. Valykite dulkes. Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.
  2. Nuo stiklinių baldų elementų dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų - gali likti sunkiai išvalomų dėmių.
  3. Matinta (šiurkšti) stiklo paviršiaus pusė yra padengta specialiu laku, todėl laku padengtą stiklo paviršiaus pusę plauti tik paprastu šiltu +35-40 C vandeniu. Jei matinio (šiurkštaus) , laku padengto stiklo paviršiaus pusė ištepta vienoje vietoje, būtina valyti visą stiklo paviršių. Valyti būtinai tik medvilniniu audeklu arba specialiomis stiklui skirtomis pašluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje. Laku padengtas stiklo paviršius neturi turėti sąlyčio su kitais kūnais, kad nebūtų pažeistas/ subraižytas lako paviršius. Matinio stiklo nevalykite stiklo valikliu. Saugokite, kad ant jo nepatektų riebalų, nes gali likti sunkiai išvalomų dėmių.

 

Kėdžių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

Kėdžių eksploatacijos metu:

  1. Kėdes naudokite pagal paskirtį. Ant kėdžių negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui;
  2. Saugokite kėdes nuo skysčių (sulčių, kavos, riebalų, vyno, vandens ir t.t.), cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.) poveikio. Išpylus - nedelsiant nuvalykite perstatinėdami kėdes į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Saugokite patalpos grindis! Turint jautrias grindis įbrėžimams patartina naudoti kėdėms apsaugines pagalvėlės ant kojelių.
  3. Svarbu žinoti, kad kėdžių kieti ratukai yra skirti minkštai (kiliminei) dangai, o guma padengti ratukai skirti kietai (parketui, laminatui, plytelėms) grindų dangai.

 

Keletas kėdžių valymo patarimų:

  1. Stenkitės, kad kėdžių paviršius visada būtų sausas. Kėdžių detalių paviršių rekomenduojama valyti sausu, minkštu audiniu (flanele, pliušu, gelumbe) ir naudoti tik tam skirtas valymo priemones, kurias galite įsigyti buitinės chemijos prekių parduotuvėse. Kiekvieną kėdės detalę rekomenduojama nuvalyti tuoj pat vos tik ji buvo ištepta;
  2. Dažyto metalinio paviršiaus nevalykite cheminiu būdu. Patariama naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones arba namų apyvokos valymo priemones, neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių (pvz. skalbimo miltelius);
  3. Ypatingai saugokite, kad ant kėdžių nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir gali pažeisti valomą paviršių bei būti pavojingais jūsų sveikatai.
  4. Plastiko baldų ir apdailos valymo instrukcija: Tokius paviršius būtina valyti drėgna šluoste. Paviršių būtina sausai nušluostyti. Nevalykite braižančiomis šluostėmis ar valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyviųjų dalelių. Nenaudokite medienai skirtų poliravimo ar blizginimo priemonių.

 

Maksimalūs apkrovimai:

  1. Ant virtuvinio stalo leistina dėti iki 100kg;
  2. Baro kėdės 100kg.
  3. Ant stiklinių žurnalinių staliukų dedamų daiktų svoris negali viršyti 0.75 kg/dm2
  4. biuro kėdžių didžiausia leidžiama apkrova – 110 kg.
  5. Valgomojo kėdės buitiniam naudojimui didžiausia leidžiama apkrova -100 kg.
  6. Baro taburečių – 100 kg.

 

Čiužinių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

  1. Čiužinio transportavimo metu negalima jo sulenkti pusiau, nes gali atsisluoksniuoti ar sutrūkinėti konstrukcinės jo dalys.
  2. Jei išpakavus čiužinį, pasklinda „naujos prekės kvapas“, prašome jį palikti vėdinamojoje patalpoje. Kvapas išgaruos per trumpą laiko tarpą.
  3. Gaminio kvapas nėra gamybos brokas ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio.
  4. Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (geltonuoja), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos kitimas -nelaikomas gaminio broku ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio; Čiužinį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės.
  5. Dauguma gaminių gali turėti specifinį kvapą, tačiau vėdinamose patalpose jis dingsta.
  6. Čiužinio eksploatavimo metu rekomenduojama periodiškai (kartą per mėnesį) jį apsukti 1800 kampu (sukeisti galvūgalį su kojūgaliu) bei apversti, tam, kad čiužinys būtų tolygiai apkraunamas ir nenukentėtų jo komfortabilumas . Tokiu būdu jis tarnaus ilgiau.
  7. Čiužinių užvalkalo audinį rekomenduojama prižiūrėti kaip nurodyta priežiūros etiketėje..
  8. Čiužinio užvalkalą lengva nuvilkti. Retkarčiais jį išplaukite ar išvalykite sausu cheminiu būdu. Plauti patartina 30°C - 40°C temperatūros vandenyje. Gręžkite švelniai, kad audinys nesusitrauktų. Draudžiama juos džiovinti džiovintuvuose. Užvalkalas gali nežymiai susitraukti, bet per trumpą laiko tarpą, užvilkus ant čiužinio branduolio matmenys atsistato.
  9. Jeigu čiužinio užvalkalas nenuimamas, naudokite papildomą užvalkalą, kurį galėsite nuimti ir išplauti;
  10. Draudžiama čiužinį apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti.
  11. Čiužiniai skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. žiūrint TV, skaitant ir pan. ) pažeidžia čiužinį.
  12. Jei gaminys buvo sušlapintas arba išmirkytas, ar nesilaikoma higienos reikalavimų (viskoelastinė medžiaga sugeria skysčius ir yra sudėtinga ją džiovinti) mažina jo elastingumą ir funkcionalumą, spyruoklinių čiužinių spyruoklės gali surūdyti ir atsirasti deformacijų.
  13. Tinkama miegui temperatūra 15-18°C, rekomenduojama oro drėgmė ~60%.
  14. Atsižvelgiant į higienos reikalavimus čiužinius rekomenduojama keisti po 7 metų.
  15. Garantija taikoma fiziniams defektams ir pokyčiams, jei deformacija sudaro daugiau nei 10% nuo esamo gaminio aukščio.
  16. Dėl ypatingo pagrindą sudarančių medžiagų elastingumo gali atsirasti +/-2% leistinas čiužinio matmenų nuokrypis. Toks nuokrypis nėra laikomas čiužinio broku.
  17. Dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas iki 15% taip pat nėra laikomas broku.
  18. Čiužinį vartyti turi mažiausiai du asmenys.

 

Čiužinių tipai:

Spyruokliniai - Ant spyruoklinių čiužinių šokinėti draudžiama – taip galima pažeisti spyruoklių sistemą, sugadinti visą čiužinio branduolį.

Lateksinius, poroloninius - rekomenduojama naudoti lovose su grotelėmis – jiems reikalinga gera ventiliacija, ypač šiltuoju metų laiku.

 

Grotelių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

  1. Lovų grotelės, labiausiai apkrautose vietose (sėdmenų ir pečių zonose), turi būti minkštesnės, kad kūnas optimaliai prisitaikytų.
  2. Naudoti tik kokybiškas spyruokliuojančias groteles, ne mažiau kaip su 2 lentjuostėm per grotelių ilgį. Tarpai tarp lovos grotelių lentjuosčių negali būti didesni nei 4 cm.
  3. Lentjuosčių paviršius turi būti lygus, kad nepažeistų čiužinio užvalkalo. Norint apsaugoti čiužinį nuo trinties, esant aštriam lovos dugnui, reikia naudoti orui ir drėgmei pralaidų paklotą, kuri dengiamas tarp lovos grotelių ir čiužinio.
  4. Atsižvelgiant į higienos reikalavimus groteles rekomenduojama keisti po 10 metų.

 

Lovų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 

Negalima stovėti, pasilypėti ant atskirų lovos dalių (pvz.: šonų, kojūgalio ir pan.).

 

Lovos su patalynės dėže. Draudžiama:

  1. Lipti į patalų dėžę;
  2. Kišti rankas į pakėlimo mechanizmą;
  3. Vaikams savarankiškai naudoti pakėlimo mechanizmą.

 

Būtina saugotis, kad pakėlimo mechanizmas neužkristų.

 

Renkantis lovą su pakėlimo mechanizmu, būtina paisyti gamintojo rekomendacijų lovos čiužinių svoriams. Per sunkus čiužinys gali trukdyti tinkamai naudotis pakėlimo mechanizmu.

 

Dviaukščių ir aukštų lovų naudojimo ir priežiūros taisyklės

 

  1. Aukštos lovos ir dviaukščių lovų viršutinė lova nėra tinkamos vaikams iki šešerių metų amžiaus.
  2. Aukšta ir dviaukštė lova turi būti pastatyta ant lygių grindų.
  3. Dviaukštė ar aukšta lova surenkamos laikantis surinkimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų.
  4. Visi sutvirtinimo elementai visada turėtų būti tinkamai priveržti eksploatacijos metu. Periodiškai būtina patikrinti ar surinkimo junginiai yra tinkamai suveržti.
  5. Dviaukštė ar aukšta lova neturi būti naudojama, atsilaisvinus jungtims, jei kuri nors jų konstrukcinė dalis yra sulūžusi arba jos trūksta.
  6. Čiužinio viršus turi būti mažiausiai 160 mm žemiau saugos užtvarų viršutinio krašto arba didžiausias čiužinio storis neturi viršyti lovoje nurodyto žymens. Atstumas tarp lovos ir sienos turi būti mažesnis nei 75 mm arba turi būti didesnis nei 230mm, kad būtų išvengta sunkaus sužalojimo vaikui įstrigus tarp lovos ir sienos.

 

Bendros baldų surinkimo instrukcijos

  • Atsargiai padėkite baldą ant tiesaus, gerai nuvalyto, minkšto paviršiaus, kad išvengtumėt paviršiaus subraižymų.
  • Surenkant stalą patariame pirma surinkti stalo kojas prieš jas pritvirtinant prie stalviršio.
  • Varžtus su poveržlėmis atsargiai įdėkite į rėmo ar kojų skyles. Rankomis varžtus sukite pagal laikrodžio rodyklę. Dėmesio Įsitikinkite ar tinkamus varžtus naudojate. Jeigu jaučiamas pasipriešinimas, tikriausiai naudojate ne tuos varžtus. Baldo surinkimas nereikalauja didelės fizinės jėgos. Priverstinis varžto sukimas gali sugadinti sriegius.
  • Visi varžtai ir medsraigčiai pirmiausia turi būti įsukti rankomis ir tik tada galima visus priveržti raktais.
  • Detalesnę baldų surinkimo instrukciją rasite baldų pakuotėje arba pritvirtintą prie paties baldo.
Prekė pridėta prie patinkančių
Prekė pridėta palyginimui

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų

paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.